Zpět do obchodu

Registrace

Lněné součástí inspirativní Přehlídky řemesel, folkloru a designu.

Jsi-li v Praze, můžeš-li zajet do Prahy, nenech si ujít jedinečné výsledky lidské kreativity, fantazie, mnohdy nekonečné trpělivosti a neskutečné zručnosti tvůrců z Čech, Moravy a Slezska. V Holešovické tržnici po dva týdny, 25. listopadu až 10. prosince 2023 probíhá Přehlídka řemesel, folkloru a designu.

Naše jesenické Lněné vyklíčilo z přirozené a niterné pokory k předkům, kteří svými životy, prací a hospodařením utvářeli náš nynější domov, a taktéž z úcty k potomkům, jimž právě pro jejich bytí a seberealizaci zanecháme prostor právě my. Do naší práce tak promítáme lásku k tradicím, české krajině, přírodě, k jisté nadčasovosti a udržitelnosti. Na trzích občas zaslechneme, že naše produkty jsou sice krásné, ale hodí se jen na chalupu. Přehlídka řemesel, folkloru a designu však dokazuje, že tradiční lidové motivy, přírodní materiály, a precizní rukodělná práce mohou být atraktivní a nedílnou součástí moderního života. Prostě mohou být in a trendy.

Prodejní přehlídka řemeslných výrobků vznikla v přízemí Haly 17. Jejím centrálním motivem je úchvatná valašská vesnička s jesličkami z ovčího rouna. Kolem této expozice jsou pak k vidění i ke koupi výrobky řemeslných tvůrců z celého Česka. Právě v této jedinečné společnosti najdeš i pár lněných kousků od nás. Tímto však nabídka folkloru a designu nekončí. V horním patře Haly 17 si nenech ujít výstavu moravského ornamentu a modrotisku, čeká Tě i pestrá nabídka workshopů s mistry řemesel.

 

Za možnost být jedním z drobných střípků této krásné mozaiky a za její realizování děkujeme týmu Bohemian Perfection a Holešovické tržnici. Je nám ctí!

Tvé Lněné

Zpět do obchodu